Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

Oslava 20. výročí Dvora

Nejvýznamnější událost letošní sezóny Dvora.
Připomínka 685. výročí úmrtí naší paní královny Alžběty a zároveň oslava 20. výročí založení projektu Dvůr hradecké královny Alžběty Richenzy.
Slavnostní zádušní mše a koncert středověké duchovní hudby v bazilice založené královnou Alžbětou jako místo jejího posledního odpočinku.

Oslava proběhne ve dvou fázích:
1) oficiální - v Bazilice Minor slavnostní mše v historických oděvech, "velká sláva", prosíme o hojnou účast a reprezentativní odění.
Budou přizváni i civilní hosté.Uvítáme i bývalé členy projektu a hosty, kteří nemají dnešním podmínkám vyhovující historické oděvy - v civilním odění
2) neoficiální oslava výročí projektu - v nedalekém kulturně - pivním zařízení. V civilním odění, s účastí "staré gardy" - pro všechny členy projektu i ty, kteří jím v minulosti prošli. Promítání dávných fotek, setkání přátel, prostě mejdan až do rána.

3) možnost ubytování v tomto zařízení, přespání do neděle Předpokládáme, že bude možné se v tomto objektu převléct a nachystat už před mší a pokusíme se zajistit společnou přepravu všech do Baziliky.
Podrobnosti týkající se ubytování atd. budou doplněny později

Na obrázku může být: 1 person, text